XXVII Zjazd Katedr Prawa i Postępowania Administracyjnego

pt.

Filozofia prawa administracyjnego

Zjazd odbędzie się w Olsztynie
w dniach 22–25 września 2024 r.

Zrozumienie natury i celu prawa administracyjnego wymaga od nas głębszego wniknięcia w sposób, w jaki urządzone jest nasze społeczeństwo. Wymaga to artykulacji typu społeczeństwa demokratycznego, w którym żyjemy, oraz pewnej wizji teorii politycznej, za którą to społeczeństwo się opowiada. Rola bardziej szczegółowych zagadnień prawnych składających się na prawo administracyjne, takich jak prawo do sprawiedliwego sądu i kontrola sądowa, może być właściwie oceniona jedynie w takich ramach.

P. Craig, Administrative Law, London 2018, s. 1

(tłum. za: K.M. Cern, Deliberatywna filozofia nauk administracyjnych, „Archiwum Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej” 2022,
nr 4 (33), s. 6)

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w XXVII Zjeździe Katedr, Zakładów, Badaczy Indywidualnych i Zespołów Badawczych Prawa Administracyjnego i Postępowania Administracyjnego, który odbędzie się w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w dniach 22 – 25 września 2024 r.