W dniach 18–20 września 2022 roku w Poznaniu odbył się XXVI Zjazd Katedr Prawa i Postępowania Administracyjnego pt. "Kierunki rozwoju jurysdykcji administracyjnej", będący ogólnopolską konferencją naukową poświęconą zagadnieniom materialnego i procesowego prawa administracyjnego.

Organizatorem Zjazdu był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie reprezentował Dziekan dr hab. Jarosław Dobkowski, prof. UWM jednocześnie w osobie kierownika Katedry Prawa Administracyjnego i Nauk o Bezpieczeństwie, który wygłosił referat pt. „Zagadnienie jurydyfikacji administracyjnej”. Uczestnikami zjazdu byli również: dr Bogusława Dobkowska z Katedry Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego oraz dr Beata Kędzierska, dr Monika Ziniewicz, mgr Paweł Sobotko, mgr Paweł Rojczyk z Katedry Prawa Administracyjnego i Nauk o Bezpieczeństwie.