Wykład Prezesa KIO pt. „Wybrane aspekty proceduralne wnoszenia odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej”

12 kwietnia 2024 r. nasz Wydział odwiedził Pan Jan Kuzawiński – Prezes Krajowej Izby Odwoławczej. Izba jest organem administracji państwowej o kompetencjach jurysdykcyjnych. Jej głównym zadaniem jest rozpatrywanie sporów pomiędzy wykonawcami ubiegającymi się o udzielenie zamówienia publicznego a zamawiającymi publicznymi. Sprawnie funkcjonująca Izba jest jednym z filarów polskiego rynku zamówień publicznych.

Głównym punktem tej wizyty był wykład Prezesa KIO pt. „Wybrane aspekty proceduralne wnoszenia odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej”. Jego adresatami byli studenci WPiA UWM, ale także praktycy: zarówno prawnicy reprezentujący wykonawców jak i pracownicy zamawiających. Podczas ponadgodzinnego wystąpienia Pan Jan Kuzawiński przedstawił zasady wnoszenia odwołań do Izby, jak i obowiązki zamawiających związane z postępowaniem odwoławczym ilustrując to licznymi przykładami. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła frekwencja oraz liczne pytania ze strony studentów, jak i praktyków zgromadzonych w sali.

Przed wykładem Prezes KIO spotkał się z Dziekanem WPiA UWM – Panem dr hab. Jarosławem Dobkowskim, prof. UWM. Była to okazja do oprowadzenia Pana Prezesa po nowym budynku Wydziału. Szczególne zainteresowanie wzbudziła sala rozpraw, która być może w przyszłości zostanie wykorzystana w ramach wspólnych przedsięwzięć Izby i Wydziału. Pan Dziekan wziął także udział w wykładzie Prezesa Izby.

Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Prawa Zamówień Publicznych, którego Prezesem jest Pan Oliver Żubkowski – student V roku Prawa, natomiast opiekunem naukowym – Pan dr Maciej Lubiszewski, pracownik Katedry Prawa Gospodarczego i Prawa Handlowego. Po wykładzie studenci oprowadzili Pana Prezesa po Kortowie. Przedmiotem rozmów były nie tylko uroki życia studenckiego, ale również dalsza współpraca pomiędzy Kołem Naukowym a Izbą.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia opublikowaną na stronie Radia UWM FM: http://uwmfm.pl/news/126/czytaj/13435/o-dzialaniach-studenckiego-kola-naukowego-prawa-zamowien-publicznych.html