Udział studentów WPiA w III Forum Młodych Badaczy Prawa Handlowego

W dniu 31 marca 2023 r. studenci Koła Naukowego Prawa Handlowego działającego przy Katedrze Prawa Gospodarczego i Prawa Handlowego Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie wzięli czynny udział w III Forum Młodych Badaczy Prawa Handlowego organizowanym przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W ramach organizowanego wydarzenia naukowego uczestniczyli student IV roku prawa Aleksander Olszewski przedstawiając temat pt. „Ważność podjęcia uchwały z art.. 209 k.s.h. a zgoda członków zarządu” oraz student III roku na kierunku prawo Kacper Łaskarzewski wygłaszając referat pt. „Zmiana warunków realizacji umów handlowych – COVID-19 jako przesłanka zastosowania klauzuli rebus sic stantibus”. W konferencji uczestniczył również opiekun pomocniczy koła naukowego dr Michał Gornowicz.

Organizowane wydarzenie naukowe stanowiło okazję nie tylko do wymiany poglądów doktorantów i studentów z całej Polski w zakresie aktualnych problemów prawa spółek, ale również kontynuowania owocnej współpracy naukowej naszego ośrodka akademickiego z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Białystoku. Serdecznie gratulujemy naszym studentów świetnych wystąpień życząc im dalszych sukcesów.