Udział studentów Koła Naukowego Prawa Handlowego w wykładzie otwartym Rzecznika Finansowego

W dniu 12 grudnia 2023 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Olsztynie  Dyrektor Departamentu Komunikacji i Edukacji w Biurze Rzecznika Finansowego Krzysztof Rek przedstawił raport autorstwa pracowników Biura Rzecznika Finansowego pt. „Świadomość finansowa Polaków”. W spotkaniu uczestniczyli studenci Koła Naukowego Prawa Handlowego wraz z opiekunem koła dr Michałem Gornowiczem oraz doktorantem w Katedrze Prawa Gospodarczego i Prawa Handlowego WPiA UWM w Olsztynie mgr Rafałem Pietraszukiem. Podjęta przez Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Finansowego w Olsztynie Jakuba Borowskiego stanowi kontynuację współpracy zainicjowanej w maju 2023 r. pomiędzy Wydziałem Prawa i Administracji w Olsztynie a Rzecznikiem Finansowym w zakresie zwiększania i propagowania wiedzy dotyczącej rynku finansowo-ubezpieczeniowego w Polsce. Podczas organizowanej prelekcji studenci mieli okazję poznać podstawowe problemy związane nie tylko ze świadomością finansową Polaków, ale również form inwestowania przez nich zgromadzonych oszczędności. Przedstawione tezy pozwoliły wysunąć wniosek, że świadomość finansowa Polaków jest na relatywnie niskim poziomie, co wymaga podjęcia natychmiastowych zmian. Co niepokojące, publikacja raportu pozwoliła również stwierdzić, że w ocenie większości Polaków nie ma potrzeby pogłębiania ich wiedzy w zakresie świadomości finansowej.