Stypendium naukowe Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego dla naszych Studentów!

Po raz drugi stypendium naukowe Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego otrzymała Pani Sandra Omieczyńska, studentaka V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Została nagrodzona za wyjątkowe osiągnięcia naukowe w postaci licznych publikacji naukowych, udziału w konferencjach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.  Poza działalnością naukową, rozwija się jako czynny strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie. W tym roku, za swoje osiągnięcia nagrodzona została również przez Ministra Edukacji i Nauki stypendium ministra za znaczące osiągnięcia naukowe.

Stypendium naukowe Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego otrzymał również Pan Bartłomiej Madej, student V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Został on nagrodzony za udział w konferencjach naukowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, publikacje naukowe, oraz reprezentowanie naszego wydziału na ogólnopolskich konkursach wiedzy. Ponadto Pan Bartłomiej aktywnie działa w licznych kołach naukowych, w tym od 2 lat kieruje pracami Studenckiej Poradni Prawnej UWM w Olsztynie. Poza działalnością naukową Pan Bartłomiej jest wiceprezesem Stowarzyszenia Potęga Prasy zajmującym się promowaniem dziennikarstwa wśród młodzieży, a także organizacją obozu dziennikarskiego w Rewalu (województwo zachodniopomorskie).

W trakcie wręczania nagród naszym studentom towarzyszył Dziekan WPiA UWM w Olsztynie - dr hab. Jarosław Dobkowski, prof. UWM.