Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla naszych Studentek!

W dniu 30 marca 2023 roku Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyznał studentom z całego kraju 414 stypendiów za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.
Rektorzy przedstawili Ministrowi 1150 wniosków o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/2023. Były one oceniane przez Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców.

Zespół liczył 47 członków reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci otrzymają wyróżnienie finansowe w wysokości 17.000 PLN.

Duży sukces osiągnęły studentki Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie Pani Patrycja Frydrych i Pani Sandra Omieczyńska.
Jest to duże wyróżnienie nie tylko dla nich ale także dla wspólnoty Akademickiej Wydziału. Jest to tym bardziej istotne, że spośród 5 stypendiów jakie uzyskali studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, aż dwie osoby są z Wydziału Prawa i Administracji.

Patrycja Frydrych - studentka V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do osiągnięć studentki można zaliczyć przede wszystkim działalność w studenckich kołach naukowych, liczne wystąpienia na Ogólnopolskich Konferencjach Naukowych, publikacje artykułów w czasopismach naukowych, ale także wysoką średnią ocen. Poczcząwszy od 2018 roku jest stypendystką stypendium Rektora UWM w Olsztynie. Poza działalnością naukową studentka angażuje się w różnego typu akcje wolontariackie.

Sandra Omieczyńska - studentka V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.
Pani Sandra aspiruje do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz Szkoły Doktorskiej. Do osiągnięć naukowych studenckich należy zaliczyć publikacje artykułów naukowych oraz monografii w recenzowanych czasopismach oraz wydawnictwach naukowych, udział w licznych konferencjach naukowych, a także działalność w kołach naukowych.  Poza działalnością naukową, w życiu prywatnym jest czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie. W tym roku nagrodzona również, po raz drugi, stypendium Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurkiego.
Pani Sandra Omieczyńska pragnie przekazać serdeczne podziękowania: " Chciałabym bardzo podziękować za wszelką pomoc, wsparcie oraz motywację do działania wielu wykładowcom Wydziału Prawa i Administracji, a w szczególności Pani Doktor Krystynie Ziółkowskiej, która była dla mnie ogromnym wsparciem. Tacy pracownicy naukowi jak Pani Doktor są dumą tego Uniwersytetu

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!!!