Podziękowanie Dziekana WPiA UWM w Olsztynie

Koleżanki i Koledzy, Członkowie Wydziałowej wspólnoty akademickiej,

tegoroczna rekrutacja na studia potwierdza utrzymujący się już od pięciu lat stopniowy wzrost ogólnej liczby kandydatów zainteresowanych studiami na Wydziale Prawa i Administracji. Dzięki podjętym pięć lat temu działaniom i konsekwentnemu wdrażaniu strategii rozwoju udało się również zwiększyć liczbę studentów na kierunkach prowadzonych przez Wydział.
Wszystkich bardzo cieszy, że zainteresowanie studiami na naszym Wydziale niejednokrotnie jest większe niż na Wydziałach Prawa sąsiednich uniwersytetów.
Na podstawie niepełnych danych według stanu na dzień dzisiejszy zostały zrekrutowane 1454 osoby na wszystkie prowadzone na Wydziale kierunki. A przed nami jeszcze rekrutacje uzupełniające, przede wszystkim na studia niestacjonarne. Ten zauważalny trend w edukacyjnych wyborach kandydatów pozwala z nadzieją spojrzeć w przyszłość Wydziału i stabilność zatrudnienia. Dzięki Wam przyciągamy grono  bardzo dobrych maturzystów z różnych regionów, w tym dużych miast. Być może część z nich to nasze przyszłe koleżanki i przyszli koledzy z pracy.
Ten wzrostowy trend to zasługa wszystkich Państwa, zarówno Nauczycieli akademickich, jak i Pracowników administracji, a także Studentów zaangażowanym w prace RWSS czy kół naukowych oraz wspomagających organizacji studenckich. Dzięki Waszym wysiłkom podnieśliśmy poziom pracy badawczej, wzrosła jakość zajęć dydaktycznych a obsługa studentów i nauczycieli jest jeszcze bardziej sprawna i efektywna. Ale przede wszystkim widać dobrą atmosferę i wolę współdziałania – autentyczną Wydziałową wspólnotę akademicką.
Dziękuję Wszystkim za to zaangażowanie i każdą przysłowiową cegiełkę, a w rzeczywistości „cegłę" dołożoną do budowy tożsamości i rozpoznawalności Wydziału nie tylko w ramach lokalnej i regionalnej wspólnoty samorządowej i innych społeczności miejscowych ale również w perspektywie kraju, nie zapominając o silnym zaangażowaniu we współpracę międzynarodową.
Niewątpliwy ten sukces powinien cieszyć, ale pokazuje też, że – można i da się – wspólnie realizować małe i duże cele.