Odnowienie doktoratu prof. Andrzeja Szwarca

W dniu 8. 11. br. Prodziekan ds. Studenckich dr hab. P. Chlebowicz, prof. UWM reprezentował WPiA UWM w Olsztynie podczas uroczystości odnowienia doktoratu Pana prof. dr. hab. dr. h.c. Andrzeja J. Szwarca – jednego z najważniejszych autorytetów w dziedzinie prawa karnego, a także wybitnego nauczyciela akademickiego oraz wychowawcy wielu pokoleń prawników, który w latach 2007 – 2011 pełnił funkcję sędziego Trybunału Stanu.

W ceremonii, która miała miejsce w Collegium Minus UAM w Poznaniu, udział wzięli m. in.: Rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM prof. dr hab. Tomasz Nieborak, Kierownik Zakładu Prawa Karnego UAM prof. Joanna Długosz – Jóźwiak, Sędzia Sądu Najwyższego prof. Włodzimierz Wróbel, Starosta Poznański Jan Grabkowski, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, była Premier RP prof. Hanna Suchocka, były Minister Sprawiedliwości prof. dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski, byli Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz i Stanisław Rymar, przedstawiciele nauki i praktyki prawniczej z całego kraju.

Link do strony o wydarzeniu: https://amu.edu.pl/dla-mediow/komunikaty-prasowe/odnowienie-doktoratu-prof.-andrzeja-szwarca