Nowe Prezydium Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego WPiA

W środę (26 października 2022 roku) o godzinie 18:00 odbyło się Spotkanie Wyborcze Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele Rady Uczelnianej Samorządu studenckiego UWM – Aleksandra Siwiecka (wiceprzewodnicząca RUSS) i Fabian Miszewski (sekretarz RUSS).

Jako pierwszy głos zabrał przybyły na spotkanie - dr hab. Jakub Zięty, prof. UWM – Prodziekan ds. Rozwoju, który w imieniu swoim i dr hab. Jarosława Dobkowskiego, prof. UWM – Dziekana WPiA złożył podziękowanie ustępującemu prezydium. Pan Prodziekan zaznaczył, że widać prężne działania samorządu studenckiego, docenił wysoką frekwencję na spotkaniu wyborczym i zapewnił o dalszej współpracy między kolegium dziekańskim, a samorządem studentów.

Następnie głos zabrała Margarita Khoperia – ustępująca przewodnicząca RWSS, która przedstawiła ramowy raport o działaniach, które Rada Wydziałowa Samorządu Studenckiego realizowała w ubiegłej kadencji.

W celu odbycia się głosowania nad udzieleniem absolutorium prezydium minionej kadencji i wyboru nowego prezydium na kadencję 2022/2024, wyłoniono Komisję Skrutacyjną w następującym składzie osobowym: Mikołaj Mirecki, Aleksandra Daukszewicz i Agata Kolba. Komisja przeprowadziła tajne głosowanie nad absolutorium i jednocześnie przedstawiła, że wszyscy członkowie prezydium otrzymali absolutorium za minioną kadencję.

Kolejnym etapem spotkania wyborczego był wybór nowego prezydium RWSS na najbliższą kadencję.

Chęć kandydowania na członków prezydium zgłosiły dwie grupy studentów, łącznie 12 osób.

Wszyscy dokonali autoprezentacji i omówili plan działań na kadencję 2022/2024.

Komisja Skrutacyjna przeprowadziła drugie tajne głosowanie nad kandydatami i jednoznacznie stwierdziła wybór nowego Prezydium Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kadencję 2022/2024 w następującym składzie osobowym:

• WERONIKA LIBUDA – przewodnicząca RWSS WPiA
  • MARGARITA KHOPERIA – wiceprzewodnicząca RWSS WPiA
  • JULIA NYC – wiceprzewodnicząca RWSS WPiA
  • KLAUDIA MAJEWSKA – delegat RWSS WPiA do RUSS WPiA
  • MATEUSZ LISZEWSKI – członek prezydium RWSS WPiA
  • SZYMON JAGIELSKI – członek prezydium RWSS WPiA

Po ogłoszeniu wyników głos zabrała Weronika Libuda – nowa Przewodnicząca RWSS WPiA, która dziękując wszystkim za przybycie i oddane głosy, zapewniła o współpracy z całą Radą Wydziałową Samorządu Studenckiego.