Najlepszy Absolwent UWM to nasz absolwent

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Pan mgr Daniel Zero, tegoroczny absolwent stacjonarnych studiów prawniczych naszego Wydziału, podczas uroczystej uczelnianej inauguracji roku akademickiego 2022/2023 otrzymał wyróżnienie „Najlepszy Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w kategorii studia jednolite magisterskie”. Warto zaznaczyć, że wyróżnienie to zostało przyznane po raz  pierwszy w historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Kandydatów do tytułu Najlepszego Absolwenta Uniwersytetu zgłaszają prorektorowi właściwemu ds. studenckich dziekani poszczególnych wydziałów, natomiast Samorząd studencki opiniuje kandydatów.

Kryteria, jakie musi spełniać kandydat, przewidziane są w zarządzeniu Nr 56/2022 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 5 lipca 2022 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania tytułu Najlepszego Absolwenta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O wspomniany tytuł mogą ubiegać się absolwenci każdego kierunku studiów w danym roku akademickim, którzy:

1) ukończyli studia w terminie określonym regulaminem studiów,

2) ukończyli studia ze średnią ocen nie niższą niż 4,8 obliczoną ze wszystkich ocen z egzaminów i zaliczeń końcowych uzyskanych w ciągu całego okresu studiów,

3) z pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego otrzymali oceny bardzo dobre, jeżeli studia kończą się przygotowaniem pracy dyplomowej i egzaminem dyplomowym,

4) mają osiągnięcia w pracy badawczej (artystycznej),

5) zostali wyróżnieni przez podmiot zewnętrzny (m.in. ministra, marszałka województwa, prezydenta/burmistrza miasta),

6) nie byli karani karą dyscyplinarną.

Przy dokonywaniu oceny kandydatur do tytułu bierze się pod uwagę również aktywność w kołach naukowych, samorządzie studenckim, organizacjach studenckich lub w innych formach działalności naukowej i społecznej oraz osiągnięcia sportowe.

Przypomnijmy, że Pan Daniel Zero wielokrotnie był beneficjentem stypendium Rektora, a w roku 2022 uzyskał stypendium Ministra Edukacji i Nauki oraz stypendium Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W dorobku naukowym posiada szereg wysokopunktowanych publikacji oraz wystąpień konferencyjnych w kraju i zagranicą. Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w konkursach prawniczych o różnorodnej tematyce – zarówno w Uczelni, jak i w kraju.

Cieszymy się, że Najlepszy Absolwent naszej Uczelni będzie kontynuować kształcenie w Szkole Doktorskiej UWM.

Serdecznie gratulujemy!