Monografia "Inspiracje i wspomnienia dedykowane pamięci Jerzego Koniecznego"

Informujemy, że w Oficynie Wydawniczej KA AFM ukazała się monografia wieloautorska pod redakcją Pana Profesora Jana Widackiego pod tytułem "Inspiracje i wspomnienia dedykowane pamięci Jerzego Koniecznego" pod redakcją Jana Widackiego (ISBN 978-83-66007-68-0). Wśród autorów są nasi Koledzy - Pan dr hab. Piotr Chlebowicz, profesor UWM (artykuł pt. "Problematyka analizy wywiadowczej w poglądach prof. Jerzego Koniecznego") oraz Pani dr hab. Magdalena Zubańska (artykuł we współautorstwie pt. "Kryminalistyczne badania poligraficzne – metoda identyfikacji o potwierdzonej przez praktykę użyteczności").

Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Macieja Szostaka:
"Z pewnością w historii, historię tworzą wybitne jednostki i siła ich na świat odziaływań. Poszukiwanie – odszyfrowywanie tzw. prawdy historycznej staje się najbardziej fascynujące gdy pisana jest wspomnieniami i inspiracjami naocznych jej świadków. W tym konkretnym przypadku, historia Polski, a w zasadzie jej szczególnie newralgiczne chwile, czyli transformacja ustrojowa po 1989 r. pisana wspomnieniami kolegów, współpracowników, uczniów, a przede wszystkim bliskich oraz przyjaciół Jerzego Koniecznego (profesora prawa i kryminalistyki, uwielbianego przez studentów nauczyciela akademickiego, wybitnego nonkonformistycznego naukowca, ekscentrycznego szefa służb specjalnych, etycznego do granic poprawności biznesmena, pasjonata muzyki i dobrego stylu życia), a przede wszystkim roli oddziaływania Jego osobowości na transformację oraz zmianę paradygmatu polskich służb specjalnych III RP – stanowi największą epistemologiczną wartość tego opracowania. […] Pamiętam, że kiedyś w prywatnej rozmowie Jurek stwierdził: „…Skoro udało się okręt pod nazwą ojczyzna wyprowadzić na spokojne wody , mogłem w końcu odejść ze służby i odpocząć”.

Otóż nigdy to mu się nie udało! I nagle zniknął… – nawet nie zdążyliśmy się pożegnać!…
Jurku… nadal odczuwamy Twoją siłę oddziaływania – inspirujący Mistrzu, nas wszystkich niezawodny – radosny Przyjacielu".