Konkurs UOKiK na najlepszą pracę magisterską - wyróżnienie dla naszej Absolwentki!

Praca dyplomowa mgr Anny Majer została wyróżniona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w XIV edycjcji konkursu dot. ochronie konkurencji i XII edycji na temat ochrony konsumentów.

Pani Anna Majer, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie na kierunku prawo, przygotowała pracę magisterską na temat ochrony konkurencji pt:"Naruszenie prawa konkurencji a roszczenia o naprawienie szkody" w roku akademickim 2021/2022 pod kierownictwem dra hab. Adam Bieranowskiego, prof. UWM w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego.
Opracowanie liczyło 150 stron i koncentrowało się na zagadnieniach związanych z ustawą z dnia 21 kwietnia 2017 r. o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji, która stanowi implementację Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/104/UE z dnia 26 listopada 2014 r. w sprawie niektórych przepisów regulujących dochodzenie roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji państw członkowskich i Unii Europejskiej, objęte przepisami prawa krajowego.

Oficjalna gala wręczenia nagród zaplanowana została na 22 czerwca w br. w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi studentów i doktorantów na problematykę ochrony konsumentów oraz ochrony konkurencji. W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły prawo lub inny kierunek - ekonomię, administrację czy zarządzanie. Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów jest przeprowadzany corocznie. Kapituły konkursu oceniały jakość merytoryczną prac, ich formę, nowatorskie ujęcie zagadnienia oraz poziom edytorski. Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, a patronem – Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Więcej informacji: