Kongres Teorii i Filozofii Prawa

W dniach 28-30 września 2022 r. w Katowicach odbył się Kongres Teorii i Filozofii Prawa, będący ogólnopolską konferencją naukową poświęconą zagadnieniom teorii i filozofii prawa. Stanowił on nową formułę organizowanych dotąd w cyklu dwuletnim Zjazdów Katedr Teorii i Filozofii Prawa.

Organizatorem Kongresu był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Patronem wydarzenia była Sekcja Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej (IVR).

Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie reprezentował dr hab. Adam Zienkiewicz, prof. UWM, kierownik Katedry Teorii i Historii Prawa, który wygłosił referat pt. „Cele mediacji a dobór i stosowanie strategii i technik mediacyjnych przez mediatorów Ogólnopolskiej Sieci Ośrodków Mediacji Radców Prawnych – założenia i wybrane wyniki badań empirycznych”, w ramach panelu tematycznego „Empiryczne badania nad prawem”.