Koło Naukowe Ad Vocem z Gościem z Erasmus + Kristiną Mikalauskaitė-Šostakienė

Koło Naukowe „Studenckie Forum Administracyjne Ad Vocem”

W dniu 18 października 2022 r. odbyło się spotkanie Koła Naukowego „Studenckie Forum Administracyjne Ad Vocem” Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którego opiekunem jest dr Monika Ziniewicz z gościem zagranicznym doktorantką Kristiną Mikalauskaitė-Šostakienė z Akademii Bezpieczeństwa Publicznego w Kownie Uniwersytetu Michała Römera w Wilnie, która realizowała w dniach 17-19 października 2022 r. w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauk o Bezpieczeństwie staż dydaktyczny w ramach programu Erasmus+ Mobility Staf Teaching.

Przedmiotem rozmów była administracyjnoprawna kwestia pobytu obywateli Ukrainy w Polsce oraz na Litwie w czasie konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy. Podczas spotkania nasze studentki III roku kierunku Administracja Pani Alicja Cendrowska oraz Pani Emilia Gromek przedstawiły dotychczasowe badania. Owocem ustaleń jest rozpoczęcie badań porównawczych prowadzonych przez studentów kół naukowych naszych uniwersytetów.