W dniach 17–19 września 2023 roku w Radomiu odbył się I Zjazd Katedr, Zakładów i Zespołów Badawczych Nauki Administracji pt. „Założenia nauki o administracji”, będący ogólnopolską konferencją naukową poświęconą zagadnieniom nauki
o administracji.

Organizatorem Zjazdu był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego.

Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie reprezentował Dziekan dr hab. Jarosław Dobkowski, prof. UWM jednocześnie w osobie kierownika Katedry Prawa Administracyjnego i Nauk o Bezpieczeństwie, który wygłosił referat pt. „Status nauki administracji”, dr Monika Ziniewicz, która wygłosiła referat pt. „Współczesne wyzwania w nauczaniu nauki administracji - balansowanie między teorią a praktyką”. Uczestnikami zjazdu byli również: dr hab. Paweł Romaniuk, prof. UWM, dr hab. Piotr Sitniewski, dr Beata Kędzierska z Katedry Prawa Administracyjnego i Nauk o Bezpieczeństwie oraz dr Bogusława Dobkowska z Katedry Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego. Uczestnicy zabrali również głos w publicznych dyskusjach między panelami na temat organizacji i zarządzania w administracji publicznej, korpusu służby cywilnej, rozwoju nauki administracji.