Gość z Litwy w ramach Erasmus +Pani Kristina Mikalauskaitė-Šostakienė

W dniach 17-19 października 2022 r. gościliśmy pod opieką Prodziekana dr hab. Piotra Chlebowicza, prof. UWM gościa z Akademii Bezpieczeństwa Publicznego w Kownie Uniwersytetu Michała Römera w Wilnie ramach ERASMUS+ Teaching Staff Mobility. Pani Kristina Mikalauskaitė-Šostakienė przeprowadziła zajęcia dydaktyczne na naszym wydziale oraz spotkała się ze studentami koła naukowego „Studenckie Forum Administracyjne Ad Vocem”.

Korzystając z okazji pobytu w Polsce Pani Kristina Mikalauskaitė-Šostakienė wraz z dr Moniką Ziniewicz odbyły wizyty studyjne w Oddziale ds. Gospodarki Przestrzennej Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Referacie Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego, Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta w Olsztynie. Ty razem pod lubą badawczą była decyzja o warunkach zabudowy, jej wady oraz zalety a także planowane zmiany legislacyjne. Wizyty odbyły się w ramach dotychczasowej współpracy międzynarodowej Katedry Prawa Administracyjnego i Nauk o Bezpieczeństwie z zakresu prawa administracyjnego prowadzonej pod opieką Dziekana WPiA dr hab. Jarosława Dobkowskiego, prof. UWM.