Drugie miejsce w turnieju Cybersecurity Challenge PL2020!

Nasza studentka Agata Zalewska (III rok prawa) wraz ze swoim zespołem zajęła 2 miejsce w turnieju Cybersecurity Challenge PL2020!
Drużyna reprezentująca UWM - Warmia’s Invisible Agents składała się ze studentów również innych wydziałów. Jednak to Pani Agata Zalewska była kapitanem zespołu. Sukces ten z pewnością nie byłby możliwy gdyby nie zaangażowanie dr Roberta Szostaka, który wspierał zespół merytorycznie.

Finał trwał od 23 do 27 kwietnia. Ze względu na pandemię był to pierwszy finał turnieju, który odbył się zdalnie. Turniej polega na wykryciu oraz zwalczeniu symulowanego ataku w cyberprzestrzeni.

Zapytaliśmy Panią Agatę o jej wrażenia z udziału w projekcie:
"Były to ciężkie oraz bardzo intensywne 4 dni. Praca od rana do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Ponowne analizowanie szeregu ustaw, kontakt z aktorami wcielającymi się w role przedstawicieli poszczególnych ataków, aby ostatecznie odeprzeć zmasowany atak na firmy farmaceutyczne, co jednocześnie było zagrożeniem dla całego państwa. Na chwilę staliśmy się Zespołem Doradczym rządu (niestety tylko na chwilę). Należy zaznaczyć, że temat cyberbezpieczeństwa nie jest powszechny, dlatego należy budować tę świadomość wśród młodych specjalistów a także wśród przedsiębiorców. Z całą pewnością nasze działania nie zakończą się na tym projekcie. Stworzyliśmy cudowny zespół, który stał się Cyber Hub, mającym na celu budowanie społeczności ds. walki z cyberprzestępczością".

Więcej informacji - otwórz