Zaproszenie na wykład otwarty

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty na temat pracy legislatora, który poprowadzi Pani Mecenas Anna Szreter-Morys

w ramach współpracy Wydziału Prawa i Administracji z Rządowym Centrum Legislacji.

Wykład odbędzie się 29 października br. o godzinie 13:00 w Auli Karmazynowej CK.

Tytuł wykładu   – „Rola Rządowego Centrum Legislacji w procesie stanowienia prawa, z uwzględnieniem specyfiki zawodu legislatora"

Pani Mecenas Anna Szreter-Morys ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę magisterską „Realizacja zasad podatkowych Adama Smitha w polskim systemie prawa podatkowego” napisała pod kierunkiem prof. Elżbiety Chojny-Duch.

Pracowała dla Centrum im. Adama Smitha  gdzie w licznym zespole naukowym zajmowała się opracowywaniem i redagowaniem materiałów informacyjnych dotyczących nowych przepisów oraz projektów aktów prawnych.

Pracowała dla samorządów opracowując i opiniując projekty prawa miejscowego.

Prowadzi wystąpienia i wykłady zarówno dla studentów, jak i dla osób niezajmujących się zawodowo prawem, jest także wykładowcą aplikacji legislacyjnej.

Obecnie pracuje w Rządowym Centrum Legislacji w Departament Prawa Konstytucyjnego i  Administracyjnego. Zajmuje się tworzeniem i opiniowaniem projektów aktów prawnych oraz opinii prawnolegislacyjnych.