Pierwsza pomoc po próbie samobójczej

Pierwsza pomoc po próbie samobójczej 
Co 40 sekund ktoś na świecie odbiera sobie życie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że co roku na świecie z wyniku samobójstwa umiera około 800 tys. osób. Nie jest to jednak pełny obraz zjawiska zachowań samobójczych, ponieważ na każde samobójstwo przypada kilkanaście prób samobójczych. Samobójstwo jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród osób w wieku od 15 do 29 lat. 
Koło Naukowe Suicydologii WPiA UWM wielokrotnie poruszało wątek pomocy psychologicznej osobom, które znajdują się w kryzysie. Prewencja samobójstwom obejmuje jednak szerszy zakres działań. Czasem jest za późno i osoba podejmuje się próby samobójczej. Będąc świadkami powinniśmy wiedzieć, jak się zachować. Jak pomóc po próbie samobójczej? Na to pytanie postara się odpowiedzieć członek Koła Naukowego - Olga Michalik, która ukończyła kurs Kwalifikowanej Pierwszej pomocy.
Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się dowiedzieć, w jaki sposób można pomóc osobie bezpośrednio po próbie samobójczej. Olga opowie między innymi o postępowaniu w przypadku powieszenia, skoku z wysokości, przedawkowania różnych substancji czy zatrucia spalinami oraz podejmie się próby odpowiedzi na wszystkie postawione podczas spotkania pytania. Koło Naukowe Suicydologiii nie przewiduje certyfikatów ukończenia szkolenia, ale gwarantuje mnóstwo informacji, które być może pozwolą uratować czyjeś życie. Spotkanie będzie nagrywane, a następnie udostępnione na stronie Koła na Facebooku. Szkolenie będzie dostępne dla Głuchych i Słabosłyszących, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz.

Kiedy? 29 kwietnia 2021 godz. 19.00

Miejsce: Microsoft Teams

Czas na przesyłanie zgłoszeń: 27 kwietnia 2021

Zgłoszenia można wysyłać za pomocą formularza:
https://forms.gle/byvyo3nEoMrMUmXQ8

Formularz dla osób Głuchych i Słabosłyszących:
https://forms.gle/u7Sk2oDn2nJphWKz8

 Wydarzenie ma charakter otwarty, każdy może wziąć w nim udział.

Kontakt e-mail: kolo.naukowe.suicydologii@gmail.com
Kontakt FB: https://www.facebook.com/KNSWPiAUWM
 
Link do wydarzenia: