Lokalny Konkurs Krasomówczy

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Olsztyn oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie niniejszym ogłasza XXIV Lokalny Konkurs Krasomówczy!

Konkurs odbędzie się 31 marca 2022 roku o godzinie 16:00 w Sali Widowiskowej (nr 36) Sądu Okręgowego w Olsztynie (ul. Dąbrowszczaków 44A).

Udział w Lokalnym Konkursie Krasomówczym to doskonała okazja do wcielenia się w rolę pełnomocnika, oskarżyciela lub obrońcy i zaprezentowania światu swoich zdolności oratorskich. Zadaniem każdego uczestnika jest przygotowanie na podstawie wcześniej wylosowanego kazusu z zakresu prawa cywilnego, karnego lub administracyjnego mowy kończącej postępowanie przed sądem pierwszej lub drugiej instancji, a następnie wygłoszenie jej przed jury oraz innym uczestnikiem jednocześnie pełniącym rolę strony przeciwnej. Uczestnik ma także prawo do trzyminutowej repliki.

Lokalny Konkurs Krasomówczy stanowi etap eliminacyjny do etapu ogólnopolskiego, odbywającego się od lat pod patronatem mec. Joanny Agackiej – Indeckiej. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów tego typu w Polsce, który wokół siebie zrzesza wielu przedstawicieli samorządów prawniczych i środowiska akademickiego. Tegoroczna, już XXIV edycja Ogólnopolskiego konkursu Krasomówczego im. Mec. Joanny Agackiej – Indeckiej odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2022 roku w Warszawie.

Konkurs przeznaczony jest dla studentów II - V prawa lub administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy trwają od 02 do 14 marca 2022 roku godz. 23:59;

Formularz zgłoszeniowy:

15 marca 2022 roku o godzinie 17:00 w sali 10 Ck będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne dla uczestników, w trakcie którego odbędzie się losowanie gałęzi prawa, kazusów oraz ról procesowych.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu na facebooku!

Wszelkie nurtujące was pytania prosimy kierować na adres mejlowy: vpaa@olsztyn.elsa.org.pl