Konferencja z dziekanami Wydziałów Prawa

W dniach 5-6 lutego w Ośrodku Ministerstwa Sprawiedliwości w  Popowie odbyła się konferencja Ministra Sprawiedliwości z Dziekanami Wydziałów Prawa. W konferencji uczestniczył Prodziekan ds. Nauki dr hab. Mieczysław Różański, prof. UWM.
Podczas niej omówiono egzaminy na aplikacje korporacyjne i do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Z Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie w egzaminach, które odbyły się w 30 września 2017 r.  wzięło udział 127 absolwentów (42,62%  wszystkich, którzy w 2017 r. skończyli studia na Wydziale Prawa i Administracji UWM). Na aplikację adwokacką zdawało egzamin 33 absolwentów, radcowską 74 absolwentów, notarialną 16 absolwentów i komorniczą 4 absolwentów. Zdało egzaminy 65 osób (51,18 %). Wydział zajął 13  miejsce w zdawalności absolwentów wśród dużych Wydziałów Prawa w Polsce.
Do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury zdawało 58 absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie. Zakwalifikowało się do II etapu 8 absolwentów. Przyjęto do Szkoły 1 absolwenta. Wydział Prawa i Administracji UWM zajął 18 miejsce wśród wszystkich Wydziałów Prawa i Administracji w Polsce.
W czasie Konferencji podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr Marcin Warchoł omówił założenia ustawy wprowadzającej nowy typ aplikacji – aplikację akademicką.