Kondolencje

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pana prof. dr hab. Tomasza Bekrychta

Wybitnego specjalisty z zakresu teorii i filozofii prawa,

Prodziekana ds. nauki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Świętej pamięci Profesor T.Bekrycht był znakomitym uczonym, prowadzącym oryginalne badania nad filozoficznymi problemami prawoznawstwa, w szczególności w obszarze ontologii prawa.

Wieloletnim, aktywnym członkiem Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej – Sekcji Polskiej IVR, w latach 2010-2014 pełnił funkcję sekretarza Stowarzyszenia.

Podejmował również liczne ważne działania organizacyjne: był m.in. redaktorem serii wydawniczej „Jurysprudencja” w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego, zastępcą redaktora naczelnego czasopisma naukowego „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Iuridica”, w ostatnich latach pełnił funkcję prodziekana ds. nauki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Wyrazy szczerego współczucia

Rodzinie