Zaproszenie na konferencję UŁa

Szanowni Państwo,

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na konferencję naukową organizowaną przez Studencką Poradnię Prawną Uczelni Łazarskiego, Studenckie Koło Naukowe Prawa Cywilnego CIVILIS oraz Studenckie Koło Naukowe Praw Człowieka pod nazwą Ochrona Praw Słabszych.

W polskim systemie prawnym, wbrew konstytucyjnej zasadzie równości wobec prawa, istnieją podmioty chronione słabiej niż inne. W niektórych przypadkach wynika to z ich natury, podczas gdy w innych – z charakteru stosunków prawnych lub z braku regulacji określonych instytucji prawnych.

Planowana konferencja naukowa ma na celu stworzenie przestrzeni do zaprezentowania i wymiany poglądów dotyczących wspomnianej problematyki oraz dyskusji na temat możliwych rozwiązań prawnych, niezbędnych dla zapewnienia praw podstawowych wszystkim podmiotom.

Konferencja odbędzie się dnia 13 maja 2023 r. (sobota) o godzinie 10:00 za pośrednictwem platformy MS Teams.

Zapraszamy studentów zainteresowanych czynnym udziałem w konferencji do zgłoszeń pod linkiem: https://form.lazarski.pl/prawa-slabszych/

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 16.04.2023 r.