OKN „Ordynacja podatkowa – stan obecny i kierunki zmian”

Koło Naukowe Prawa Podatkowego działające przy Katedrze Prawa Podatkowego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku podjęło inicjatywę organizacji III Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej pt.
„Ordynacja podatkowa - stan obecny i kierunki zmian". Zwracamy się do Pana jako Kierownika Katedry Prawa Finansowego z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji o konferencji jak najszerszemu gronu potencjalnie zainteresowanych studentów, uczęszczających na seminaria i proseminaria oraz doktorantom Katedry. Wydarzenie jest priorytetową inicjatywą Koła i zależy nam na jego właściwej promocji, by dać szansę uczestnictwa wszystkim zainteresowanym.

Konferencja odbędzie się dnia 14 czerwca 2021 r. w formie zdalnej.
Celem konferencji jest podjęcie dyskusji wokół Ordynacji podatkowej - aktualnych problemów, również związanych z orzecznictwem sądów administracyjnych, bieżących zmian oraz kierunków zmian w przyszłości. Udział czynny mogą wziąć studenci oraz doktoranci kierunków prawo oraz pokrewnych, po uprzednim przesłaniu abstraktów z opisanymi najważniejszymi tezami wystąpienia konferencyjnego (maksymalnie do 30 maja 2021 r.).

Osoby zainteresowane uczestnictwem czynnym w konferencji zobowiązane są wypełnić formularz zgłoszeniowy:

Przewidywany czas wystąpienia to 15 minut. Abstrakt powinien zawierać nie więcej niż 400 słów oraz określać główne tezy wystąpienia.
Nadesłane abstrakty będą podlegać merytorycznej ocenie, a organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru najlepszych zgłoszeń.
Organizatorzy nie przewidują opłaty konferencyjnej.

Podczas konferencji odbędzie się konkurs na najlepsze wystąpienie.
Laureatów wyłoni Rada Naukowa Konferencji, której obradami kieruje prof. dr hab. Leonard Etel.

Każdy z prelegentów otrzyma certyfikat potwierdzający czynny udział.
Na zgłoszenia wraz z abstraktem czekamy do 30 maja 2021 r.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:

Kontakt w sprawie Konferencji: knpp.uwb@gmail.comknppod@uwb.edu.pl

Przesłanie studentom i doktorantom informacji o konferencji z pewnością pomoże w promocji naszego wydarzenia, którego celem jest poszerzanie wiedzy o prawie podatkowym i rozwój tej dziedziny prawa.
Pokładamy nadzieję, iż nasza prośba znajdzie uznanie, za co z góry serdecznie dziękujemy.

Z wyrazami szacunku,

Bartosz Olszyński