Marszałek wspiera studentów z regionu

Do 28 listopada trwa nabór wniosków do Stypendium Naukowego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wsparcie kierowane jest do żaków, którzy osiągają wyróżniające wyniki, a także angażują się w działalność naukową oraz artystyczną. Maksymalna kwota stypendium wynosi 7 000 zł.

- Już kolejny rok wspieramy studentów z regionu, nagradzając ich osiągnięcia naukowe oraz artystyczne – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Nasze stypendium jest finansowym wsparciem skierowanym do tych, którzy wymagają od siebie więcej i konsekwentnie pracują na swój sukces. Motywujemy, by dalej rozwijali skrzydła i udowadniamy, że nauka po prostu się opłaca.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest m.in. uzyskanie średniej ocen za poprzedni rok akademicki w wysokości 90% maksymalnej średniej (tj. ok. 4,5) na danym kierunku oraz dwa osiągnięcia naukowe (np. udział w konferencjach, publikacja artykułu, poster, czy też aktywność w kole naukowym).

- Kapitał ludzki na Warmii, Mazurach i Powiślu to nasza największa wartość. Inwestujemy w młodych, ambitnych ludzi, którzy lada moment będą kształtować naszą przyszłość dodaje marszałek Brzezin.

Szczegółowe warunki ubiegania się o stypendium dostępne są na stronie: https://warmia.mazury.pl/kultura/edukacja/stypendia-naukowe-marszalka.

Zachęcamy do składania wniosków!