Konkurs dla Studentów - Tax Everest

Szanowni Państwo,

zapraszamy studentów do udziału w V edycji konkursu Tax Everest, czyli Akademickich Mistrzostw Polski w pisaniu prac magisterskich z zakresu prawa podatkowego.

Tax Everest to konkurs wspólnie stworzony przez MDDP, Ośrodek Studiów Fiskalnych oraz Katedrę Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika we współpracy z wydawnictwem Wolters Kluwer.

Udział w tegorocznej edycji konkursu mogą wziąć absolwenci V roku, którzy w okresie od 1 listopada 2021 r. do 31 października 2022 r. obronili na piątkę swoje prace dyplomowe o tematyce prawa podatkowego. Prace zgłoszone do konkursu zostaną zanonimizowane i przesłane do jury w składzie m.in.:

•          Prof. dr hab. Bogumił Brzeziński

•          Adam Bącal

•          Dr hab. Dominik Mączyński

•          Dr Jowita Pustuł

•          Dr Adam Zdunek

•          Dr Agnieszka Franczak

•          Tomasz Michalik

Finał konkursu jak co roku odbędzie się w marcu się podczas TORUŃSKIEGO PRZEGLĄDU ORZECZNICTWA PODATKOWEGO – jednej z najważniejszych konferencji poświęconych orzecznictwu w sprawach podatkowych organizowanej przez Ośrodek Studiów Fiskalnych i Katedrę Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Grupa najlepiej ocenionych studentów zostanie zaproszona na galę finałową, podczas której odbędą się dyskusje panelowe z udziałem autorytetów świata podatkowego. Podczas gali wyłonieni zostaną 3 zwycięzcy konkursu, którzy oprócz wycieczki do Trybunału Sprawiedliwości zostaną również nagrodzeni przedrukiem fragmentu ich prac w prasie branżowej oraz nagrodami rzeczowymi.

Chcemy, aby najlepsi studenci - Ci, którzy wykazali się ponadprzeciętną wiedzą z zakresu prawa podatkowego i obronili swoje prace na piątki mogli wziąć udział w konkursie.
Ale żeby dotrzeć do studentów, czy nawet już absolwentów potrzebujemy wsparcia.
Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie informacji o możliwości zgłoszenia do konkursu prac studentom oraz o przekazanie jej kołom naukowym, które mogą być zainteresowane tą tematyką. Zgłoszenia przyjmujemy do 1 grudnia 2022 r.

Zachęcam także do publikacji informacji o konkursie na Facebooku - w załączniku znajduje się gotowa do publikacji grafika, którą możecie Państwo opublikować.

Dodatkowo przesyłamy także link do strony: www.taxeverest.pl