Historia

Katedra Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego pod tą nazwą istnieje od początku 2020 roku. Poprzedzał ją utworzony w 2001 roku Zakład Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego, który następnie został przekształcony w Katedrę Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego. Ich długoletnim kierownikiem był dr hab. Andrzej Kabat – wybitny znawca problematyki prawa i postępowania administracyjnego, a zarazem były sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz były wiceprezes tego Sądu. Od 2014 roku kierownikiem Katedry jest dr hab. Agnieszka Skóra, prof. UWM, która w tym właśnie czasie związała się z Wydziałem.

Należy zwrócić także uwagę na to, że większość pracowników Katedry pełni różne funkcje akademickie (wydziałowe, ogólnouniwersyteckie): dr hab. A. Skóra, prof. UWM i dr hab. P. Krzykowski, prof. UWM są członkami Rady Dyscypliny Naukowej nauki prawne. Wszyscy członkowie Katedry mają stały kontakt z praktyką stosowania prawa i postępowania administracyjnego, reprezentując różne zawody prawnicze (sędziego, radcy prawnego, asystenta sędziego, pracownika organów administracji publicznej).

Habilitacje pracowników Katedry

2010 » Agnieszka Skóra na podstawie rozprawy Współuczestnictwo w postępowaniu administracyjnym (na Wydziale Prawa i  Administracji Uniwersytetu Gdańskiego)

Doktoraty pracowników Katedry

2005 » Przemysław Krzykowski na podstawie rozprawy Urzędowe interpretacje prawa podatkowego (na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego)