Konferencja naukowa pt. „Porozmawiajmy o samobójstwie. Zachowania suicydalne w ujęciu interdyscyplinarnym”

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w swojej definicji mówi o samobójstwie jako o świadomym akcie podjętym ze skutkiem śmiertelnym, na który osoba zdecydowała się ze świadomością i oczekiwaniem takiego skutku, w celu spowodowania pożądanych przez siebie zmian.

~

Jak opisać zachowania suicydalne? Inaczej mówiąc jest to zespół przedsamobójczy, szczególny stan emocjonalny polegający na skierowaniu myśli i dążeń do spraw związanych ze śmiercią i samobójstwem, przekonaniu o funkcjonowaniu w sytuacji bez wyjścia i braku możliwości uzyskania pomocy. Porozmawiajmy o samobójstwie, a zatem czym właściwie jest samobójstwo?

~

Zapraszamy Państwa na 2. edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Porozmawiajmy o samobójstwie. Zachowania suicydalne w ujęciu interdyscyplinarnym”, gdzie ponownie rozważać będziemy termin samobójstwo i zachowania suicydalne z różnych perspektyw. Tym razem spotkamy się jednak stacjonarnie w murach Naszej Uczelni!

~

Wydarzenie będzie podzielone na kilka paneli prelegenckich:

- panel ekspercki

- panel prawno-kryminalistyczny

- panel medyczno-psychologiczny

- panel socjologiczny

- panel ogólny

~

Konferencja skierowana jest do pracowników naukowych i dydaktycznych uczelni oraz studentów wszystkich kierunków studiów.

~

Termin wydarzenia: 25-26 październik 2022 r.

Termin przesyłania abstraktów: 30 września 2022 r. (godz.23:59)

Termin ogłoszenia listy prelegentów: 03 października 2022 r.

Termin uiszczenia opłaty konferencyjnej: 10 października 2022 r.

Opłata konferencyjna (udział czynny): 100 zł

Miejsce: stacjonarnie, Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

UDZIAŁ CZYNNY:

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod tym linkiem - https://forms.gle/Pmt7hG4SaPy9NBxs7

W jednym z pól zostaną Państwo poproszeni o  przesłanie tekstu abstraktu – prosimy o maksymalnie 300 słów.

Czas wystąpienia to 20 minut.

Po ogłoszeniu listy prelegentów, osoby zakwalifikowane otrzymają w wiadomości mailowej numer rachunku bankowego konferencji, na który należy uiścić opłatę konferencyjną w wysokości 100 zł – najpóźniej do dnia 10 października 2022 r.

UDZIAŁ BIERNY

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, udział bierny w wydarzeniu jest bezpłatny. Nie wymaga rejestracji.

~

Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Suicydologii, które zostało powołane 30.03.2020 r. i funkcjonuje przy Katedrze Kryminologii i Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Opiekunem koła jest dr Andrzej Gawliński.