II Olsztyńska Konferencja Penitencjarna "Cele wykonywania kary izolacyjnej"

Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji oraz Koło Naukowe Międzynarodowej Polityki Penitencjarnej Uniwerstytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mają zaszczyt zaprosić na II Olsztyńską Konferencją Penitencjarną "Cele wykonywania kary izolacyjnej".

W ten sposób kontynuujemy dotychczasowy cykl spotkań naukowców i praktyków, dedykowany aktualnym problemom związanym z wykonywaniem kary pozbawienia wolności w Polsce oraz innych państwach świata.

Celem konferencji jest zdiagnozowanie najpilniejszych potrzeb systemu penitancjarnego oraz poszukiwanie alternatywnych rozwiązań wobec kar izolacyjnych.

Druga edycja Konferencji będzie koncentrować się wokół następujących problemów:

• skutecznych sposobów zapobiegania recydywie wśród skazanych, wobec których wykonano kary izolacyjne;
  • oddziaływań resocjalizacyjnych, w szczególności wobec skazanych na kary długoterminowego pozbawienia wolności;
  • funkcji izolacyjno-zabezpieczającej spełnianej przez karę pozbawienia wolności;
  • uwarunkowań ekonomicznych wykonywania kary pozbawienia wolności
  • pomocy postpenitancjarnej.
Światowa populacja osadzonych szacowana jest aktualnie na ponad 10 milionów osób, które przebywają w różnych jednostkach penitencjarnych. Każde państwo stawia sobie za zadanie opracowanie własnych strategii penitencjarnych mających przeciwdziałać zjawisku przeludnienia oraz innym problemom związanych z wykonywaniem kar izolacyjnych. Tym bardziej koniecznym wydaje się intensyfikowanie badań naukowych w tym zakresie.
Nadesłane referaty zostaną wydane w recenzowanej monografii naukowej (w jęz. angielskim).
* Studenci mogą zrezygnować ze złożenia artykułu do prac redakcyjnych (rozdziału w monografii) - wówczas opłata konferencyjna wynosi 200 PLN.
Została przygotowana specjalna oferta dla studentów.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie: https://sites.google.com/site/okpuwm/